Zonder hun vaste vlaggenist, maar met goede moed begonnen de dames van vv DESK VR2 aan het duel tegen het sterke DVVC VR1. Engeland-ganger en jarige Maikel van Laerhoven werd gemist, maar vanaf de overkant van het Kanaal zal hij de wedstrijd ongetwijfeld hebben meegeleefd. Gefeliciteerd, grens! Geniet van je voetbalweekend!
Door Dieter Cleijn
Naast de jarige Maikel, was ook Lois van de Veeken weer een jaartje ouder geworden en was ook de oma van linker vleugelverdediger Lisa Sins, Adje van Loon, beter bekend als oma Adje jarig. Allen van harte gefeliciteerd, nog vele jaren in goede gezondheid gewenst. Naast al deze verjaardagen was er ook nog een 70-jarig jubileum voor de vader van Andre en de grootvader van Ilse Zwaans, Tini. Tini Zwaans van harte gefeliciteerd met dit geweldige jubileum als zeventig jaar lid van vv DESK. Daarover binnenkort meer.
Vliegende start voor DVVC
Onder leiding van trainer/coach André Zwaans begonnen de dames uit De Kets aan de wedstrijd. De tegenstander uit Dongen kwam voor de rust op een 0-1 voorsprong. Manon Timmermans schoot voor DESK op knappe wijze de gelijkmaker binnen. Het was een doelpunt uit het boekje, tot vreugde van het thuispubliek. In de dug-out bij de dames was het volop feest. Onder muzikale begeleiding op gitaar van een lokale artiest werd het clublied van DESK ingezet. De kids van Frank van Beek kennen inmiddels de eerste paar regels van het couplet ook al. Die zullen bij Blauw-Wit'81 wel verrast worden door de kleintjes van Van Beek.
Lang konden de kanaries echter niet genieten van de voorsprong. DVVC, dat niet voor niets in de top van de ranglijst meedraait, sloeg nog voor rust terug en bracht de stand op 1-1. Met die gelijke tussenstand zochten beide teams de kleedkamers op.
Volle bak ambiance in de dug-out van DESK. (Foto: Dieter Cleijn)
DVVC drukt door
Na de onderbreking kwam DVVC een stuk fitter en scherper uit de kleedkamer. Waar DESK moeite had om het tempo vast te houden, schakelden de bezoekers uit Dongen juist een tandje bij. Binnen korte tijd liepen zij uit naar een comfortabele voorsprong en legden uiteindelijk met 1-6 de eindstand vast. DESK VR2 had zichtbaar moeite om de organisatie en energie van de eerste helft vast te houden. Een gebrek aan scherpte en snelheid brak de ploeg op in de tweede helft. Ondanks de inzet en het harde werken viel er voor de geel-blauwe niets meer te halen.
Maryze maakt het de keepster van DVVC lastig. (Foto: Dieter Cleijn)
Stand en vooruitblik
Door deze ruime overwinning klimt DVVC naar de tweede plaats op de ranglijst. DESK blijft voorlopig steken op de voorlaatste plek, met alleen Marvilde nog onder zich. De komende weken worden cruciaal voor de dames van DESK, want er wachten nog vier pittige duels: Best Vooruit, Blauw-Wit’81, Marvilde en UVV’40 zijn de laatste vier tegenstanders van de Kanaries uit De Kets.
Daarna zit het seizoen 2024-2025 erop en wacht hopelijk een welverdiende zomerstop – mét frisse benen, zonder blessureleed en met het vizier op een sterker volgend seizoen.
Highlights
Verjaardagswens voor grensrechter Maikel van Laerhoven – genietend in Engeland! Mooie openingsgoal van Manon Timmermans. Tweede helft was een lesje in effectiviteit en fitheid. Vier belangrijke duels te gaan voor DESK VR2
