Museum Historamawereld heeft onlangs een miniatuur overhandigd aan de kleindochter van een Nederlandse militair uit de meidagen 1940. Het betreft sergeant-majoor van Ommering, die met een zelfgemaakte witte vlag op 14 mei 1940 in Rotterdam loopt. Dit moment is op foto en film vastgelegd en daardoor iconisch geworden.
Op 4 oktober was museum Historamawereld, het museum dat naast museum Bevrijdende Vleugels ligt, in de persoon van Ton van Rijnberk, Ben Gort en Rob Mutschler aanwezig in museum Weest Op Uw Hoede te Prinsenbeek. Dit museum is gespecialiseerd in de mobilisatieperiode en meidagen 1940. Historamawereld was enige tijd geleden daar ook aanwezig om het 10-jarig bestaan te vieren van Weest Op Uw Hoede. Daar werden ze voorgesteld aan mevrouw Van Ommering. Zij is de kleindochter van Sgt. majoor G. van Ommering, die bekend is geworden doordat hij is gefilmd terwijl hij met een zelfgemaakte witte vlag op 14 mei door de Van der Takstraat in Rotterdam loopt. Hij begeleidde destijds Kolonel Scharroo en kapitein Bakker die onderweg waren om Rotterdam over te geven.
Mevrouw van Ommering vroeg Historamawereld of het mogelijk was dat zij voor een miniatuur zouden kunnen zorgen van haar opa, zoals te zien op het filmpje. Ton van Rijnberk is de uitdaging aangegaan en heeft een prachtig figuur in schaal 1 op 35 van de sergeant-majoor gemaakt, uiteraard met witte vlag in de hand van het figuurtje.
En dus konden ze afgelopen zaterdag het figuurtje, namens Historamawereld, overhandigen aan de kleindochter van Van Ommering.
Mevrouw van Ommering was zeer ingenomen met dit gebaar en de aanwezigen namens Historamawereld vonden het een bijzondere ervaring om hier getuige van te mogen zijn.
