De tijd van tuinieren en zaaien is aangebroken en wat extra zaad is altijd welkom. Vandaar dat de zadenbibliotheek er al aardig leeg uit begon te zien. Gelukkig heeft De Tuin van Best een flinke hoeveelheid biologische groentezaden gedoneerd. Zin om te experimenteren met wat vergeten groenten? Kom dan gerust langs om iets te halen. En brengen mag natuurlijk ook: graag zelfs!
Zaden ruilen?
Sinds november 2024 heeft de bibliotheek van Best een zadenbibliotheek. Bij de informatiebalie staat een grote bak met op alfabet diverse groenten- en bloemenzaden. Een makkelijke manier om eens iets nieuws uit te proberen en ideaal voor de beginnende tuinier. Veel bezoekers van de bibliotheek hebben de bak al ontdekt en nemen er graag iets van mee. “Wat leuk om hier in te kijken en iets uit te zoeken”, aldus een bezoeker. “Helaas heb ik nu niets bij me.” Helemaal logisch natuurlijk, want in het voorjaar wordt er vooral gezaaid en misschien nog wel een tweede keer ook. En dan gaat het hard met de zaden. Ook in de zadenbibliotheek.
Zaden gezocht!
“Vergeet alleen vooral niet ook eens te doneren, want er is mogelijk niet altijd een gulle gever”, aldus één van de vrijwilligers die net aan het aanvullen was. “De Tuin van Best heeft vooral biologische groentezaden gegeven, onze bloemzaden zijn vrijwel op. Dus als iemand nog iets heeft liggen: we houden ons aanbevolen!”
Dus zaad over? Goed om mee te nemen in een zakje voorzien van de naam van de plant en te doneren aan de zadenbibliotheek. Daar staat speciaal een mandje voor naast de grote bak. Zonde om zaad te lang te laten liggen, want de kiemkracht loopt terug. Hoe meer er groeit en bloeit in Best…hoe beter het is!