De Slagwerkers van Muziekvereniging Vlijt & Volharding Alphen gaven op zaterdag 14 juni het indrukwekkende slagwerkconcert GESTEMD.
De leden van Slagtime en de Slagwerkgroep verwelkomden ons met een slagwerkuitvoering van Hallo Allemaal. Hierna liet Slagtime ons horen, zien en beleven hoe leuk het is om samen muziek te maken. Olievaten kun je ook héél goed gebruiken om een oorverdovend en mooi ritmisch slagwerkstuk te laten horen, zoals: The Bucket Song en Li Pa Yo. Ook op de GESTEMDE instrumenten verrasten zij het publiek met hun vaardigheden. Onze jongste slagwerk leerling Abel Taks heeft, samen met zijn zus, dwarsfluitleerling, Jasmijn, nog even getennist met drumstok en snaredrum. Met Thijme Laurijssen als scheidsrechter werden er flink wat punten gescoord. Samen met de slagwerkgroep speelden zij het stuk To the Japanse Drummers. Mooie samenwerking tussen beide groepen. Een compliment aan slagwerkdocent en dirigent van Slagtime; Marchel van Vugt.
Fruitdiploma’s, met als cadeau een paar drumstokken, werden uitgereikt aan: Joek Blokland, Rafi Ham en Pepijn Kroot. Hoezo een Fruitmand diploma voor Slagwerk? Wanneer je de ritmes Appel, Peer en Sinaasappel kunt spelen krijg je van ons een mooi diploma. Klinkt simpel, maar dat is het zeker niet. Thijme Laurijssen heeft zijn A-muziekdiploma voor slagwerk gehaald, ook hij werd in het zonnetje gezet. Proficiat Thijme. Na afloop werden Thijme, Koos, Rafi, Pepijn, Joek en Abel verrast met Haribo (een traditie onder de slagwerkers).
Er werd even een pauze ingelast voor een drankje en wat verfrissing op deze warme zonnige zaterdagavond.
Onze slagwerkgroep had een mooi repertoire uitgezocht. Zelf gekozen muziek, op maat gearrangeerd voor onze slagwerkers door hun dirigent Geert-Jan van Hest. Aan ons de taak om te raden wie welk muziekstuk had uitgekozen. Dat was nog niet zo makkelijk. Hele verrassing dat Tom Geerts gekozen had voor Ode to Joy. We hoorden filmmuziek: Indiana Jones, The Gladiator, Pirates of the Caribbean. Op het scherm verschenen dinosaurussen bij het muziekstuk Jurassic Park. Chris Xie en Ringo Bernaerts maakten een uitstapje naar een ander instrument. Chris op gitaar en Ringo op keyboard, een mooie aanvulling op de slagwerkinstrumenten. Als verrassing speelden Irma en Linda, uit het orkest van Vlijt & Volharding, een paar stukken mee op hun saxofoons. Linde, Koen, Chris, Tom, Roel, Ringo, Geert-Jan, Linda en Irma chapeau.
We zijn zeer benieuwd naar jullie volgende slagwerkconcert.
Werkgroep Slagwerk van muziekvereniging Vlijt & Volharding Alphen