Op donderdagavond 5 juni verzamelden maar liefst 45 enthousiaste wandelaars zich bij het Heemhuis voor een sfeervolle wandeling langs (verdwenen) cafés. Tijdens de tocht werd op circa vijftien locaties stilgestaan bij de rijke geschiedenis van deze voormalige horecazaken. Gidsen Walther van Asten en Leo Voeten namen de groep mee terug in de tijd met boeiende verhalen en anekdotes over de cafés.

Ook de wandelaars zelf deelden met plezier hun eigen herinneringen en belevenissen, wat de avond een extra persoonlijk tintje gaf. Een bijzonder hoogtepunt was het bezoek aan het voormalige café De Valk, dat van binnen te bewonderen was. Dank aan de eigenaren voor hun bereidwillige medewerking hieraan!

Na afloop werd de wandeling gezellig afgesloten bij Café Nova, waar onder het genot van een pintje nog werd nagepraat. De conclusie van de deelnemers was unaniem: zeker voor herhaling vatbaar!

Vanwege het grote aantal verzoeken van mensen die verhinderd waren vanwege de avondvierdaagse organiseert Heemkundekring Amalia van Solms deze wandeling nogmaals op donderdagavond 3 juli. Mis deze kans niet om een uniek stukje lokale geschiedenis te beleven!