Al vele jaren is het opstellen en het beheer van de kerststal bij de Willibrorduskerk in Alphen in handen van de Stichting Promotie Alphen. Hiervoor hebben zij een flinke groep van vrijwilligers klaar staan. De beeldengroep zelf is echter al jaren oud en verdient eigenlijk een flinke ‘opfrissing’. Linda van Hees, Claudia van Riel en Ellen Oomen hebben daarom leuke plannen om hierin verandering te brengen.
Door Luc van Hoek
Inspiratie
De drie Alphense vriendinnen hadden al eerder opgemerkt dat de kleding en ook de handen van de beeldengroep eigenlijk aan vervanging toe waren. Linda: “die kleding wordt volgens ons al gebruikt vanaf het begin van deze kerststal. Wij vinden dat deze beeldengroep daarom aan vernieuwing van kleding toe is. Daarom hebben we het initiatief genomen om contact op te nemen met de vrijwilligers die de kerststal elk jaar opbouwen en afbreken. Ook S.P.A. (Stichting Promotie Alphen), die eigenaar is van de kerststal, hebben we gesproken. Wij willen veranderingen graag in samenspraak met de stichting doen. Zij staan positief tegenover vernieuwing van de kleding en herstel van de beelden. Er zit natuurlijk ook een financiële kant aan het verhaal. Daarom willen we graag een beroep doen op de Alphense bevolking om ons initiatief te steunen!”
Meer ideeën
Claudia: “Als het vernieuwen van de kleding ons gaat lukken zouden we daarna ook meer ideeën willen uitwerken. Want de kerststal verdient meer aandacht en aanloop. Bijvoorbeeld van dagopvang, kleutergroepen, basisschool of Thebe de Hoogt. Zo denken we aan de mogelijkheid om niet alleen achtergrondmuziek, maar ook een ander geluid te laten horen. Bijvoorbeeld een vertelling of (dieren)geluiden via drukknoppen. Maar ook een kerst-wensboom, een kersttocht waar de kerststal dan onderdeel van is, of een avond met een levende kerststal. Voorlopig nog ideeën, later willen we die graag uitwerken. Alphen heeft in het verleden met Sporen in ’t Zand en Meske Vermoord laten zien veel creativiteit in huis te hebben; wat zou ’t mooi zijn als we hier ook gebruik van kunnen maken?”
Oproep
Steunt u de plannen voor vernieuwing van de kerststal in Alphen? Surf naar www.stichtingpromotiealphen.nl/doneren. Het geld komt bij de Stichting Promotie Alphen goed terecht en zij zal de financiën beheren. En mocht je zelf ook daadwerkelijk mee willen helpen bij de uitwerking? Neem dan contact op met Ellen, Claudia of Linda!