Onderlinge wedstrijd/Clubdag – zondag 8 september

Afgelopen zondag hebben we de onderlinge wedstrijd gehad op ons terrein. Geen officiële wedstrijd, maar een dag waarop alle leden mee kunnen doen in verschillende disciplines van de paardensport en natuurlijk was er na de sportieve activiteiten ook een gezellig samenzijn!

Het weer zat gelukkig mee; het was een zonnige dag.

In de ochtend zijn we begonnen met de menners, zij reden een vaardigheidsparcours. Frans van der Zee was de jury. Jurgen Broeken had een mooi parcours uitgezet. Om stipt 10.00 uur startte de eerste deelnemer in de vaardigheid: Jurgen Broeken met zijn vrouw Chantal als groom. Door het technisch parcours moest er secure gestuurd worden en bijna met de borstgrouwel de waterbak genomen worden. Hij zette een tijd neer van 97 seconden welke hij in zijn tweede manche met 19 seconden wist te verbeteren tot 78 seconden. Dit was gelijk de tijd die de tweede starter moest verbeteren. Alice Boers met haar mini Polien hadden reuze zin in deze uitdaging. Zij stuurde haar sulky zeer bekwaam door de doorgangen en Polien dook zonder angst de waterbak in en reed 4 seconden van de 97 seconden van Jurgen zijn tijd af. Wetende dat ze beter kan, zette ze een tandje bij en wist 13 seconden van haar eerste tijd af te rijden met een tijd van 71 seconden.

Inmiddels begon de zon aardig op te gloeien wat het uitzicht over het oefenterrein nog mooier maakte. Ook was te zien hoeveel werk er op voorhand is verricht om het terrein in gereedheid te brengen voor deze dag. Chapeau voor alle vrijwilligers die hieraan gewerkt hebben. De volgende aan de start was onze Bianca Kötter-Hendriks met tweespan Shetlander en achter op de wagen haar vader Jan Hendriks als groom. Nog net niet met piepende banden van start met de buiken van de Shets in het water door de waterbak wist Bianca in haar eerste manche een tijd van 93 seconden neer te zetten maar in een latere manche met 10 seconden te verbeteren naar 83 seconden.

Door de aanblik van alle mooie prestaties begon het toch te kriebelen bij Nikie Verheijen die eerder afgemeld had. Ze stapte op de aanspanning van Jurgen Broeken, ontvoerde zijn vrouw Chantal, maakte haar groom en stuurde zelfverzekerd en strak naar een ongelofelijke tijd van 69 seconden en wist dit in de tweede manche nog eens te verbeteren naar 67 seconden. Dit tot groot genoegen van Opa Toon, mama Ingrid en vriend Christoph.

Als laatste ging ons jongste jeugdlid Jarne Wouters met opa Jos Pelkmans als groom van start en reed het parcours in 93 seconden. Om het gewicht op de wagen te halveren gaven Jarne een tip om Evi te vragen om te groomen en uiteindelijk werd het zijn beste manche in 83 seconden gereden.

Na het geweld in de vaardigheid werd de rust in het landelijke gezocht met een door Dirk Diels uitgezette wegtraject. Hier zat geen wedstrijdverband aan dus kon er in alle rust gereden worden en genoot men van het schitterende weer en mooie uitzichten.

Onze oudste Fjord Peps die bij haar baasje Margit ‘t Hooft van haar pensioen mag genieten heeft met Evi de groom in een rustig tempo deel genomen aan het wegtraject wat mede door de schaduwrijke route voor Peps nog goed te doen was.

Er waren ook ponyruiters die het leuk vonden om een buitenritje te rijden onder begeleiding van een paar ouders die op de fiets mee reden. Tussendoor hadden we lekkere tosti’s en broodjes knakworst. Rond de klok van 12 uur stond het springen op het programma. Ponyruiters en landelijke ruiters mochten zelf bepalen welke hoogte ze het parcours wilden rijden. Dit ging allemaal zeer goed, alhoewel het voor sommige ruiters erg spannend was.

Om half twee gingen we van start met de dressuur. Sanne Kielenstijn was jury en gaf na de proef nog wat tips die meegenomen kunnen worden voor de volgende trainingen. Voor de ponyruiters hadden we nog een strik en voor de pony een wortel. Nadat iedereen de paarden en pony’s naar huis had gebracht, gingen we BBQ’en. Ook werd er een dressuurles verloot. Dankjewel aan alle sponsoren! Al bij al was het een zeer gezellige en geslaagde dag. Dankjewel voor de vrijwilligers om een handje te helpen. En niet te vergeten de organisatie; Paula Diels-van Alphen en Ineke van Oosterwijk, dank je wel voor het organiseren van deze dag!