De voetbal is heel belangrijk in Galder en Strijbeek. Iedereen hier weet niet anders. GESTA is in onze kleine dorpen een grote vereniging met ruim 200 leden. Er komen ook leden uit Meersel-Dreef, waar ze geen voetbalclub hebben. Iedereen is welkom. Daarom vindt de club het belangrijk om hun jubileum niet alleen met de leden te vieren, maar ook met de hele gemeenschap. Al weken hangen er spandoeken met ‘save the date’ in het dorp. Tijd om eens te vragen aan de organisatie wat er gaat gebeuren.
Door Jan Scheepers
Commissie
Bij GESTA is al vanaf het begin van het jaar een jubileumcommissie aan het werk. Die bestaat uit tien personen: Han, Tamara, Aries, Lizelotte, Daphne, Dennis, Bas, Kees, Arjan, en Arno. De commissie komt elke week bij elkaar. Vanwege de vakantie kan nu niet iedereen aanwezig zijn.
Terugblik
Op 24 augustus 1949 werd ‘Galder en Strijbeek Ten Aanval’ opgericht. Willem Snepvangers, de eerste voorzitter, heeft met vier anderen aan de wieg gestaan. De plaatselijk al bestaande voetbalclubs VESDO en DIUNT werden toen bijeen gebracht. Ook schoolmeester Van de Made speelde daarbij een rol. Het eerste team van GESTA mocht toen meteen in de tweede klasse beginnen van de Brabantse Bond. Na een aantal omzwervingen op veldjes bij weilanden op Strijbeek en Galder, kon vanaf 1964 een echt voetbalveld met kleedkamer in gebruik worden genomen.
Mooie club
Voorzitter Han van den Wijngaart legt met enige trots uit waar GESTA nu staat. Bij de jeugd spelen kinderen van diverse nationaliteiten samen. Voetbal blijkt een prima manier om te integreren. Alleen zou de club nog wat meer jeugd tussen 14 en 19 jaar kunnen gebruiken. Aries vult aan dat bij de begeleiding van de jeugd heel wat vrijwilligers nodig zijn. Hij vertelt er zelf ook veel plezier aan te beleven.
Bij de senioren zijn er drie heren elftallen. Maar ook de dames zijn bij GESTA al lang actief. Het dames elftal bestaat volgend jaar 50 jaar. Op vrijdagavond spelen er ook zeventallen (18+ en 35+). Verder is er voor de 65-plussers een ‘walking footbal’ team. Vooral als je altijd hebt gevoetbald is het leuk, gezond en gezellig om een balletje te blijven trappen.
Tamara vertelt dat er ook veel activiteiten worden georganiseerd, zoals een kamp voor de jeugd. Het Galders Feest Weekend is verder een groot jaarlijks terugkerend evenement dat de GESTA jongeren bijna helemaal zelf doen.
Jeugd in de ochtend
Het jubileumfeest wordt op 31 augustus gehouden in en om de Leeuwerik en daarvoor wordt de hele dag uitgetrokken. Het begint natuurlijk met voetbal sport. Vanaf 10:00 uur is er een programma voor de ongeveer 90 jeugdleden van GESTA. Jeugdspelers van NAC verzorgen dan een clinic. Belangstellenden zijn welkom om te komen kijken. Voor de jongste bezoekers is er ook wat te doen; zo staat er een springkussen.
Seniorenmiddag
Voor de ongeveer 125 senior leden wordt vanaf 13:00 uur een ‘hutspot toernooi’ georganiseerd. Dames en heren van alle leeftijden spelen dan gemixt. Ook in de middag is het dus leuk om te gaan kijken.
Onthulling
Vanaf 17:00 uur worden vertegenwoordigers van de gemeente en de KNVB verwacht. Zij hebben de belangrijke taak om een kunstwerk te onthullen, dat een mooie plaats gaat krijgen achter de Leeuwerik. De commissie vindt het 75-jarig bestaan een zo belangrijke mijlpaal, dat daar een herinnering bij hoort. Kunstenaars en materiaal blijven nog even geheim, maar het is niet van albast gemaakt.
In de aanloop van het avondprogramma, zorgt de commissie voor eetgelegenheid in de vorm van drie foodtrucks.
Muziekavond
Vanaf 19:30 uur is het feest in de Leeuwerik. Feestorkest Drievoud en DJ Jori treden dan op. De entree is gratis voor alle leden van GESTA en alle dorpsbewoners. Met dank aan de sponsoren. Gelukkig hebben we veel ondernemers. Toch weer een cadeautje, zo’n extra feestavond in ons dorp. Het belooft weer gezellig te worden.