Zaterdagavond 16 maart zijn we met onze slagwerkers naar Volkel gegaan om samen met de Slagwerkgroepen van de Sint Caecilia’s uit Volkel en Hoeven een concert te verzorgen.

Het is altijd erg tof om te zien hoe verschillend slagwerkgroepen zijn. Het was dan ook een hele gevarieerde avond, zowel om te horen als om te zien.

Om 18.15 uur hadden we afgesproken bij onze repetitieruimte bij Den Heuvel. We mochten op de instrumenten van onze vrienden in Volkel spelen en hoefden maar een paar instrumenten mee te nemen. Dat kon makkelijk in onze auto’s mee, dus geen aanhangwagen nodig. Heel fijn.

Nog even een laatste check of we alles en iedereen bij hadden, alarm erop, deur op slot en we konden vertrekken. Toch hadden we het gevoel dat we niet helemaal compleet waren toen we buiten stonden. Waar was onze trouwe fan gebleven? Oh, zou die toch niet... Toch nog maar even het alarm eraf gehaald en ja hoor, die zat nog op de wc.

Een klein uurtje rijden naar Volkel. Daar aangekomen werden we hartelijk ontvangen in hun mooie zelf gebouwde muziekhuis. ’Welkom Hoeven en Alphen’ stond er in grote letters op de muur achter het podium.

Om stipt 20.00 uur begon het concert met het optreden van Sint Caecilia uit Hoeven. Onze Djuri staat daar voor het orkest. Zij speelden onder andere ‘Operation Blackcock’ dat wij allemaal nog kennen van Night of Percussion. Super tof om het een andere slagwerkgroep te horen spelen.

Na Hoeven was het de beurt aan Alphen. We waren (zoals wel vaker) met acht slagwerkers de kleinste en veruit de jongste club, maar zoals we van onze slagwerkers en Geert-Jan gewend zijn, doet dat niets af aan de muziek die zij laten horen. Een heel nieuw programma met onder andere Sky full of stars.

Als laatste speelde de Slagwerkgroep uit Volkel zelf nog. Ook zij hadden een mooi programma samengesteld. Bij Bohemian Rhapsody van Queen hoefden we ons van dirigent Wouter de Winne niet in te houden om heel hard ‘Mamaaaa’ mee te zingen. Wat ook heel tof was om te horen, maar vooral indrukwekkend om te zien was ‘Octopussi’ waarbij een aantal toms op een groot rond frame waren gemonteerd waar de slagwerkers geheel synchroon een show opvoerden.

Muzikaliteit! Heel erg mooi.

Kortom, een zeer afwisselend concert, zeker weer voor herhaling vatbaar. Waarschijnlijk dan in Hoeven.

Namens de Werkgroep Slagwerk

Muziekvereniging Vlijt & Volharding Alphen