Vanwege problemen met de plafonds in ’Cultuurcentrum Baarle’ is het concert ’Die winter is verganghen...’ verplaatst naar de verwarmde St.-Remigiuskerk (Belze kerk) in Baarle-Hertog.
’Die winter is verganghen...’ is een samenwerking van Kamerkoor ’Terpander’ onder leiding van Johanna Földesi met Stichting ’Music for Ukraine’ in de persoon van Oleg Lysenko (accordeon).
Het koor zingt, meest a capella, nogal wat muziek van voor 1650, waaronder ’Scarborough Fair’. Dit lied, bekend van Simon and Garfunkel, blijkt mogelijk al voor 1670 te zijn ontstaan. Ook speciaal is een compositie van Johannes Fabri (gestorven in 1400). Hij wordt gezien als de eerste Nederlands-Vlaamse componist van naam. Natuurlijk zal ’Die winter is verganghen’ als lied ook niet ontbreken.
Oleg Lysenko brengt op zijn bayan (knopaccordeon) klassieke muziek en eigen composities. Hij zal bij het concert zelf het een en ander toelichten. Waarschijnlijk ook over zijn missie: een derde ambulance voor Oekraïne. Verder begeleidt hij Johanna Földesi (sopraan) bij een indrukwekkend wiegelied uit Oekraïne.
Concert ’Die winter is verganghen...’ is op zaterdagavond 9 maart. Plaats: St.-Remigiuskerk, Kerkplein 8, Baarle-Hertog. Aanvang: 20.00 uur. Toegang vrij, maar een donatie aan de Stichting ’Music for Ukraine’ voor het project ’Ambulances voor Oekraïne’ wordt erg op prijs gesteld.