Tradities zijn er om in ere te houden. Daarom hield de Alphense vogelvereniging Alfauna alweer haar 63e(!) vogeltentoonstelling! Ook dit jaar brachten veel leden en vogelliefhebbers uit de verre regio hun hobbyvogels naar Alphen.

Keuring

Voordat de tentoonstelling officieel van start gaat, worden alle vogels eerst gekeurd. Dit gebeurde op donderdag 2 november door drie keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. De aangeleverde vogels worden eerst thuis prima in vorm gebracht door de liefhebbers. De keurmeesters keuren ze daarna op de standaardkwaliteiten per vogelsoort. Voor elke soort zijn de vormvereisten vastgelegd, zoals formaat, model, houding, conditie, kleurregelmaat en kleurdiepte. De meeste keurmeesters hebben een specialisme en keuren in hun eigen categorie vogels. Daar wordt een keuringsrapport van gemaakt en op basis daarvan worden de prijzen toegekend.

Prijzen

Op vrijdag 3 en zaterdag 4 november vond bij Café-Zaal ’Welkom’ de tentoonstelling van vogelvereniging Alfauna plaats. Hiervoor waren 151 vogels ingeschreven door inzenders uit Alphen, Chaam, Gilze, Rijen, Dongen, Tilburg, Goirle, Lage Mierde en Weelde. Het betrof hier kleurkanaries, postuurkanaries, tropische en Europese vogels en diverse soorten parkieten en (dwerg) papegaaien. In de openingstoespraak op vrijdagavond memoreerde de woordvoerder nogmaals dat het hier om de 63e vogeltentoonstelling van Alfauna ging in het 66-jarige bestaan van de vereniging. Hierna werden de prijzen per categorie uitgereikt.

Huldiging

Tijdens de prijsuitreiking op zaterdagmiddag werd het verenigingslid van Alfauna uit Gilze, Johan Coremans, gehuldigd voor zijn 25-jarig lidmaatschap bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Na de prijsuitreiking konden de vogels weer mee naar huis genomen worden en werd de zaal weer gezamenlijk opgeruimd en schoongemaakt. Bestuurslid Jan Graafmans: “We kunnen terugzien op een geslaagde tentoonstelling mede door de inzet van onze leden waarvoor onze dank. Ook danken wij onze sponsors en adverteerders voor hun financiële bijdrage waardoor dit alles mogelijk gemaakt is!” (LvH)