Van begrafenis naar geboorte
Deze zaterdagmorgen kwam ik uit de Lidwinakerk. Daar was de uitvaartsamenkomst voor pastor Richard Schreurs. Eén keer heb ik pastor Richard bij hem thuis wat langer gesproken. Hij was gastvrij (met vlaai!) en hartelijk. Jarenlang was hij pastor van de Lidwina-parochie. Veel familie, Bestenaren, vrienden, ordegenoten en koorleden brachten in zijn vertrouwde kerkzaal God de dank voor zijn leven.
Nu maak ik de overgang om u en jou als lezer uit te nodigen voor een heel ander soort bijeenkomsten: om de geboorte van Jezus te vieren. Op zaterdagmiddag 20 december, vanaf 15.00 uur, verzorgt het koor Mixed Voices een Kerstprogramma in de H. Antoniuskerk. Op Kerstavond (woensdag 24 december) is in de Lidwinakerk zelf vanaf 20.00 uur een Festival of Lessons and Carols. Na afloop is de glühwein of chocolademelk niet te missen. Kerstochtend zelf (25 december) begint de feestelijke Kerstviering in de Lidwina om 10.00 uur. Onze eigen band verzorgt de muzikale begeleiding.
Wie je ook bent: welkom op één of meer van deze Kerstvieringen. En er gebeurt nog veel meer, in en om Best. Ook Kerst in de Vleut kan ik noemen. Toch krijgen de verlichte stalletjes daar een wat koude uitstraling. Juist rond de Vleut klonk dit jaar niet zo’n welkom voor mensen die wel een slaapplek nodig hadden… Ja, politiek is complex, maar om te beginnen een mens als medemens leren zien – dat hoort toch echt bij elke Kerstboodschap. Geniet daarom van licht en gezelligheid, én neem serieus dat Jezus geboren werd met een missie. Bij Hem en in kerken is iedereen welkom – ‘alle volken en rassen, alle rangen en standen’, een zinnetje uit de uitvaart-liturgie van pastor Schreurs!
Pastor Rob (pastor@lidwinakerk.nl)
Vieringen en activiteiten
Zondag 21 december om 10.00 uur: dienst; voorganger dr. Wubbo Scholte
Woensdag 24 december: 20.00 uur: Kerstnachtdienst – Festival of Lessons and Carols
Donderdag 25 december: 10.00 uur: Kerstochtendviering; voorganger: ds. Rob Nijhoff