Decennia na de onafhankelijkheid van Indonesië leven nog altijd honderden ouderen van Indische afkomst in moeilijke omstandigheden. Velen van hen bleven na de uittocht in 1957/1958 achter in Indonesië, zonder officiële documenten zoals geboorteakten, waardoor zij geen recht hadden op migratie of ondersteuning vanuit Nederland. De Bersiap-periode, waarin overheidsgebouwen in brand werden gestoken, leidde tot het verlies van cruciale papieren. Tot op heden is er op overheidsniveau weinig tot niets geregeld voor deze groep.

De stichting Teman-Teman Sehati zet zich al jaren in voor deze zogenoemde ‘vergeten Nederlanders’. Via lokale vrijwilligers in Indonesië worden maandelijkse voedselpakketten, medische hulp en huurondersteuning aangeboden. Stichting Harapan ondersteunt dit werk en biedt donateurs de mogelijkheid om met een bijdrage vanaf €15 per maand directe hulp te bieden.

Ook in Best wordt actie ondernomen. Adri Brands is vanuit de PVGE Best gestart met een cursus nordic walking. De cursus wordt geheel vrijwillig gegeven en het inschrijfgeld is, in overleg met de deelnemers, bestemd voor het project van stichting Harapan. Zo draagt ook de lokale gemeenschap bij aan steun voor deze kwetsbare groep ouderen.