Een levenslange liefde kan ook gewoon op de hoek van de straat tot stand komen. Zo verging het Joost en Bep Waterman-van Dooren die op 25 november hun diamanten bruiloft vierden, gezellig thuis met hun gezin.
Door Lydia Notz
Op een middag in 1959 kwamen Joost en Bep elkaar op de hoek van de Doelenstraat in Strijp tegen waar beiden destijds woonden. ‘Wauw’, was de eerste gedachte van Joost toen hij bijna tegen Bep op botste, ‘wat is zij ontzettend knap’. Joost vertelt: “Ik vroeg haar of ik een stukje met haar mee kon lopen naar huis, want ik wist wel waar zij woonde. Het was liefde op het eerste gezicht en ik was meteen gek op haar.” Het was gelijk ‘aan’ door deze ontmoeting. Zij liepen vaak met elkaar mee van huis richting kerk en zaten later ook gezamenlijk op dansles bij het Patronaat in Strijp, een soort buurthuis. “Hij was ook heel knap vroeger”, laat Bep weten.
De twintigjarige Joost werkte toen bij Bata in Best waar hij dagelijks naar toe reisde, terwijl de vier jaar jongere Bep bij een machinefabriek in Eindhoven actief was. Bep switchte hierna naar wasserette De Haas in Eindhoven. Het jonge stel besloot na zes jaar om voortaan getrouwd door het leven te gaan. Op 25 november 1965 vond het wettelijke huwelijk plaats gevolgd door de kerkelijke inzegening een dag later.
Verhuizing naar Best
Natuurlijk was het lastig om in de jaren zestig een woning te vinden. Daarom woonden Joost en Bep nog een jaar lang bij Beps moeder in. Omdat Bep zwanger was van hun eerste kind, had het koppel voorrang voor een huis. Als goede werkgever regelde Bata een woning in Best. Het paar ging daar in 1966, na de geboorte van zoon Peter, wonen. Dochter Jolanda zag in 1970 het levenslicht.
Joost wisselde van Bata naar Philips Medical Systems, gevolgd door Honeywell en Dräger. Bep maakte hierna nog schoon op het vliegveld Eindhoven en later ook op het gemeentehuis van Best. In hun vrije tijd hield het echtpaar van kaartspelletjes. “Vooral Klaverjassen en Jokeren had onze voorkeur”, vertelt Joost. Bep ging nog een tijdje elke dag op de brommer naar haar moeder in Eindhoven. Zoon Peter: “Als wij niet op de camping waren, brachten wij op de zaterdagen een bezoek bij de broers van ons pa die uit een gezin van vijftien kinderen komt.”
‘Wonen’ op de camping
“Wij woonden zo ongeveer op de camping. Op camping Soerendonk stond onze starcaravan waar wij elk weekend naar toe gingen. Op vrijdagmiddag pakten wij de tassen in en kwamen pas zondagavond weer terug. En natuurlijk brachten wij onze vakanties hier ook door, voetballend, volleyballend of dartend”, aldus Jolanda. Peter: “Hier hebben wij meer dan dertig jaar gestaan en zelfs nog met de kinderen en twee kleinkinderen vertoefd. De laatste tien tot vijftien jaar brachten wij onze vakanties twee tot drie keer per jaar bij Center Parcs door op verschillende locaties in Nederland, België en Duitsland.”
Vieren in klein gezelschap
“Ja, gewoon, he?” is het antwoord van Joost hoe zij als koppel zestig jaar getrouwd zijn. Bep vult aan: “Wij kunnen niet zonder elkaar.”
Joost en Bep vierden hun zestig jarig huwelijk op 25 november thuis, in een klein gezelschap met hun familie en wat buren met lekkere hapjes en een zelfgemaakt diner.
