Op 18 mei vindt er een bijzonder event in het Joe Mann theater plaats. Jaap Bressers uit Best treedt dan in een middag- en avondsessie op met zijn onemanshow ‘Carlosmomentjes’, gevolgd door een sociaal belevingsfestival met een twintigtal kraampjes. Jaap is inmiddels landelijk een beroemdheid. Met zijn optreden wil hij ook mensen in Best laten ervaren dat je zelf met kleine gebaren grote geluksmomenten kunt creëren.

Door Lydia Notz

Wat begon als een frisse duik op een zonnige zomerdag in Albufeira, eindigde voor de toen 21-jarige Jaap moederziel alleen en in blinde paniek op de IC van een ziekenhuis in een wildvreemd land. Voor hem zou een glansrijke toekomst in het verschiet liggen. Een toekomst die met één krak van zijn nek om zeep geholpen werd. Een hoge dwarslaesie was de diagnose en Jaap raakte vanaf borsthoogte verlamd. De aanwezige verpleger Carlos legde een hand op Jaaps schouder en zei: ‘It’s okay’. Met een klein gebaar gaf hij Jaap de kracht om door te gaan. Geïnspireerd door dit moment richtte hij later de ’Stichting Carlosmomentjes’ op met het doel om deze gebaren door te geven. Iedereen kan het verschil maken op een eigen manier.

“Na een zware revalidatieperiode maakte ik mijn studie Internationaal Management af en gaf ik een andere draai aan mijn leven”, vertelt Jaap met een meeslepend enthousiasme.

‘Carlosmomentje’: klein gebaar, groot geluk

“Met onze positieve verhalen hebben wij inmiddels meer dan zeven miljoen mensen bereikt. Voor mij is het een feest om mensen op grote schaal in een korte tijd met een glimlach naar dingen te laten kijken. De situatie kun je vaak niet veranderen, maar wel de manier waarop je ertegenover staat. Ik heb zelf in mijn leven veel ‘Carlosmomentjes’ mogen ervaren en deze belevingen geef ik graag door aan anderen. In het streven naar geluk zoeken wij vaak op de verkeerde plekken, terwijl geluk in veel kleine momenten en dingen verborgen zit. Deze ‘Carlosmomentjes’ laat ik graag ook aan anderen zien. Inmiddels treed ik vijftien jaar op tijdens besloten events met een paar honderd mensen. Regelmatig ontvang ik, zelfs tien jaar later nog, positieve reacties dat er ‘veel is blijven hangen’ uit mijn voorstelling. Het optreden in Best is voor het eerst openbaar en ik gun de inwoners van mijn eigen woonplaats dat zij deze momenten ook kunnen beleven.”

‘Carlosmomentjes’ in Best

Jan Cremers, vrijwilligerscoördinator bij Bijna Thuis Huis De Vlinder, staat aan de wieg van het idee om het optreden naar Best te halen. “In 2023 waren wij namens De Vlinder bij een groot optreden van Jaap in Leusden uitgenodigd. Ik vond het zo’n inspirerende middag en ik kreeg zoveel energie van Jaap dat ik besloot om contact met hem te leggen. Hoe mooi zou het zijn om dit event in Best te organiseren?” lacht Jan. Jaap en Jan ontwikkelden een goede band met elkaar en namen contact op met relevante organisaties. De afgelopen maanden hebben Stichting Carlosmomentjes, Bijna Thuis Huis De Vlinder, WIJzer Oirschot en de LEVgroep gewerkt aan de organisatie van het evenement.

“Ter voorbereiding van het event werken wij met een groep van 6 mensen fantastisch samen, geholpen door veel vrijwilligers en met steun van de gemeentes Best en Oirschot. Alleen al de voorpret om iets binnen de regio te organiseren is heel erg leuk. Met de entreeprijs kunnen wij de kosten dekken, wij maken geen winst. Mochten mensen om financiële reden niet aan kunnen sluiten, laat het ons weten. Je staat er niet alleen voor”, laat Jaap weten.

Voor kaartverkoop zie: www.carlosmomentjes.nl/event.