Schaapjes tellen kent iedereen, maar wist je dat ook vogels worden geteld? Vogels zitten nooit stil en zijn voortdurend in beweging. Sovon probeert – samen met duizenden vrijwilligers – deze bewegingen zo goed mogelijk in kaart te brengen. Door dit te doen ontstaat inzicht in veranderingen in de vogelpopulaties en de oorzaken daarvan.

Deze kennis is waardevol voor onderzoekers, natuurbeschermers, beleidsmakers en natuurliefhebbers. Ze vormt een belangrijke basis voor natuurbeleid en natuurbeheer in Nederland. Ook de vogelwerkgroep van IVN Best levert een bijdrage aan deze tellingen.

Maar wat tellen we precies, en waar? Hoe werkt zo’n telling eigenlijk? En wat gebeurt er met alle verzamelde gegevens? Het belangrijkste is natuurlijk: hoe gaat het met de vogels in ons land?

Wil je meer weten over deze vogeltellingen of misschien zelf een bijdrage leveren? Meld je dan aan voor deze lezing via www.ivn.nl/best en kom luisteren!

Praktische informatie

Wanneer: donderdag 16 april, 20.00–22.00 uur. Waar: foyer ’t Tejaterke, Max de Bossustraat 1, Best. Kosten: IVN-leden gratis, niet-leden € 2,50.

Door: Sovon. Aanmelden: via www.ivn.nl/best. Meer informatie over IVN Best: www.ivn.nl/best.