Het Duits lijntje is een spoorlijn die aan het einde van de negentiende eeuw is aangelegd tussen het Duitse Wesel en het Nederlandse Boxtel. Deze oude spoorlijn is zowel voor natuur als cultuur een bijzonder element in het landschap.
Het lijntje kent een groot economisch verleden. In de negentiende en een groot deel van de twintigste eeuw vond er veel personen- en bijzonder goederenvervoer plaats. Dit is nog te zien aan fraaie gebouwen zoals het voormalig station aan de Gemondesestraat. We komen ook langs het molenhuis en een prachtige oude schuur, hier vlakbij.
Eind maart is het volop voorjaar! In dit gebied dat tegen de Geelders aan ligt en waar de Dommel doorheen stroomt is dat genieten van vroegbloeiende struiken en voorjaarsbloeiers als het sneeuwklokje en hopelijk ook slanke sleutelbloem en bosanemoon. We komen ook zeker sporen tegen van de bever, die hier volop actief is.
Ga je mee het voorjaar zien, ruiken, voelen en proeven op deze uitdagende wandeling? Zoek je stevige waterdichte schoenen of laarzen alvast op en meld je aan.
Tijd: zondag 29 maart van 9.30 tot 12.30 uur, let op de zomertijd! Carpoolen : 9.30 uur Prinsenhof, Hoofdstraat 43, Best. Start wandeling: 10.00 uur vanaf café ‘t Groene Woud, Kasterensestraat 23, Liempde. Kosten: IVN-leden gratis, niet-leden betalen 2,50 euro. Begeleiding: Trees Cremers en Ivon van der Pasch. Aanmelden via de website (www.ivn.nl/best).
