Mirjam van Kemenade nam de fysiotherapiepraktijk van Toine Singendonk al eerder over. Na de overname voerde de praktijk in verband met de naamsbekendheid een dubbele naam. Nu gaat Mirjam op de Molenwei 1 in Best verder onder haar eigen naam. Een bewuste keuze. Zij wordt in haar praktijk bijgestaan door haar collega Stef Holtslag, een ervaren fysiotherapeut en manueel therapeut met veel expertise op het gebied van nek- hoofd- en kaakproblematiek.

Mirjam van Kemenade (fysio/manueeltherapeut) ziet een mooie toekomst voor zich. “Ik vind kleinschalig werken fijn. Op deze manier heb je veel persoonlijk contact met je patiënten. Kunnen wij een patiënt niet afdoende helpen dan verwijzen wij door naar iemand die wel de benodigde expertise heeft. Wij houden van de korte lijntjes met de artsen en andere paramedici binnen de regio.“

De praktijk is gespecialiseerd in de behandeling van Parkinson- en MS-patiënten en is dan ook aangesloten bij ParkinsonNet en MS Zorg Nederland. Twee verschillende landelijke Netwerken van gespecialiseerde zorgverleners welke samen zorgen voor het realiseren van de meest optimale zorg en behandeling voor mensen met Parkinson of MS. “De patiënt staat hierbij centraal en heeft zelf de regie over zijn zorgproces.”

Bijscholing

“Om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen worden er een paar keer per jaar bijscholingsmomenten en congressen gehouden”, zegt Mirjam. “Het zijn vaak bijeenkomsten waar ook andere disciplines bij aanwezig zijn. Door deze groep van chronische patiënten binnen de praktijk zie ik hier elke week vertrouwde gezichten en dat maakt het persoonlijke contact met patiënten bijzonder. Mirjam vindt de afwisseling van fysiotherapie en manuele therapie dan ook heel erg leuk. “Bij fysiotherapie behandel je meer het bewegingsstelsel en de lichamelijke functies en bij een manuele aanpak ben je meer op gewrichtsniveau bezig.”

Meeleven

Mirjam kampte een jaar nadat ze de praktijk had overgenomen met tegenslag. Er werd bij haar borstkanker geconstateerd. “Gelukkig hebben mijn waarnemers mijn patiënten goed op kunnen vangen. Je merkt dan dat heel veel mensen met je meeleven. Ze willen weten hoe het met mij gaat. Bijzonder om mee te maken. Het tekent ook de band die ik met mijn patiënten heb. Daarom wil ik langs deze weg iedereen bedanken voor de lieve berichtjes en mooie contacten. Ik zit nu in een revalidatieproces en wil de behandeling van mijn patiënten rustig opbouwen. Ik sta positief in het leven en voel me mentaal sterk. Omdat ik iedereen die de diagnose kanker krijgt ook een kans op genezing wil geven doe ik op 6 juni samen met team Alpe du Best mee aan de Alpe d’HuZes 2024. Op deze manier probeer ik zo veel mogelijk geld voor kankeronderzoek op te halen. Het is dan precies een jaar geleden dat de diagnose bij mij werd gesteld.”