Het houdt maar niet op met de vulkaanuitbarstingen op Flores. De 1584 hoge Lewotobi is sinds 2023 weer actief. In november 2024 was er een grote uitbarsting, sinds die tijd zijn er nóg vijf uitbarstingen geweest, waarvan de laatste op zondagmiddag 18 mei.
Veel mensen op Flores moeten al anderhalf jaar de scherpe vulkaanas inademen. Een groot gedeelte van het eiland ligt onder een laag van as, waardoor veel wat op het land groeit ongeschikt is voor consumptie door mens en dier, de vliegvelden moeten regelmatig gesloten worden. Alle levensmiddelen moeten per boot vanaf Java aangevoerd worden, wat ook weer enorme prijsstijgingen betekent.
De vulkaan spuugde honderden meters hoog stenen en stof, daken zijn beschadigd waardoor veel mensen problemen ondervinden vooral als het regent. De Yayasab (stichting) Help Flores zet zich samen met de stichting Nativitas uit Horst in om zo veel als mogelijk daken te vervangen. Stichting Harapan droeg € 3.500,- bij aan het dakenproject uit de opbrengsten van eigen acties. Dit bedrag komt uit het te verwachten resultaat van de speculaasactie in het najaar.
